У Яблунському лісництві НПП “Бойківщина” зацвіли червонокнижні рослини.

 

🌸Місячниця гірська, або лунарія оживаюча (Lunaria rediviva) — багаторічна рослина родини капустяних. Вид занесений до Червоної книги України у статусі «Неоцінений». Лікарська, технічна, медоносна та декоративна культура.

🌾Гніздівка звичайна (Neotlia nidus-avis) – трав’яниста рослина родини орхідні її ще називають лісовою орхідеєю.

Квіти лісової орхідеї бліді та дрібні, мають сильний медовий запах, чим приваблюють комах-запилювачів. Побачити гніздівку в лісі непросто. Зазвичай квіти ростуть поодинці і лише зрідка – невеликими групами, далеко одна від одної. Якщо викопати гніздівку раніше, ніж висипалось насіння, вона більше ніколи не виросте на цьому місці. Тому рослина потребує охорони, саме тому, гніздівка звичайна, орхідея-сапрофіт занесена до Червоної книги України.

🌺Зозульки травневі або пальчатокорінник травневий (Dactylorhiza majalis) —багаторічна і трав’яниста рослина. Належить до родини орхідних. Занесена до Червоної книги України. Зростає у лісах, на узліссях, серед чагарників, на мохових болотах, вологих луках, лісових галявинах і схилах. Цвітуть зозульки впродовж червня – липня і є сильними медоносами.

❗️Зараз найкращий час, щоб побачити усю красу і ніжність цих рослин, але пам’ятайте: з метою збереження цього рідкісного виду заготівляти, збирати рослини, порушувати місця їхнього зростання заборонено!

Новини

Літні пригоди екоосвітян НПП “Бойківщина” в таборі “Сонечко”!

Працівники НПП «Бойківщина» завітали до літнього табору «Сонечко», щоб подарувати дітям день яскравих емоцій, пізнання та веселощів! Під час розважальних занять учасники табору дізнавалися цікаві факти про природу рідного краю, розгадували екологічні загадки, грали у пізнавальні ігри та брали участь у тематичних естафетах. Захід пройшов у дружній, невимушеній атмосфері, де кожна дитина змогла не лише […]

  • Екологічна освіта

Науковці продовжують досліджувати територію НПП “Бойківщина”

  Цього тижня у нашому Парку працювала група науковців з Інституту екології Карпат НАН України. В рамках польових досліджень вони разом з нашими працівниками: визначали вік дерев та особливості лісових насаджень закладали феромонні пастки для вивчення різноманіття безхребетних встановлювали беткодери для акустичного моніторингу кажанів. За допомогою додатку SMART закартовано місцезростання червонокнижних видів.

  • Наука

Завершився ІІ етап військово-патріотичної гри “Сокіл”- (“Джура”)

На території Боринської громади та НПП”Бойківщина” завершилися обласні змагання ІІ етапу військово-патріотичної гри “Сокіл”- (“Джура”) в яких взяло участь 39 роїв старшої вікової категорії. Юні джури п”ять днів змагались у спритності, стрільбі, знанні історії, вмінні надавати першу медичну допомогу, доланні перешкод та орієнтуванні на місцевості. Молодь, з допомогою екоосвітян НПП “Бойкіщина”, на екологічній стежці відкривала […]

  • Без категорії