У Яблунському лісництві НПП “Бойківщина” зацвіли червонокнижні рослини.

 

🌸Місячниця гірська, або лунарія оживаюча (Lunaria rediviva) — багаторічна рослина родини капустяних. Вид занесений до Червоної книги України у статусі «Неоцінений». Лікарська, технічна, медоносна та декоративна культура.

🌾Гніздівка звичайна (Neotlia nidus-avis) – трав’яниста рослина родини орхідні її ще називають лісовою орхідеєю.

Квіти лісової орхідеї бліді та дрібні, мають сильний медовий запах, чим приваблюють комах-запилювачів. Побачити гніздівку в лісі непросто. Зазвичай квіти ростуть поодинці і лише зрідка – невеликими групами, далеко одна від одної. Якщо викопати гніздівку раніше, ніж висипалось насіння, вона більше ніколи не виросте на цьому місці. Тому рослина потребує охорони, саме тому, гніздівка звичайна, орхідея-сапрофіт занесена до Червоної книги України.

🌺Зозульки травневі або пальчатокорінник травневий (Dactylorhiza majalis) —багаторічна і трав’яниста рослина. Належить до родини орхідних. Занесена до Червоної книги України. Зростає у лісах, на узліссях, серед чагарників, на мохових болотах, вологих луках, лісових галявинах і схилах. Цвітуть зозульки впродовж червня – липня і є сильними медоносами.

❗️Зараз найкращий час, щоб побачити усю красу і ніжність цих рослин, але пам’ятайте: з метою збереження цього рідкісного виду заготівляти, збирати рослини, порушувати місця їхнього зростання заборонено!

Новини

В рамках Національної стратегії зі створення безбар”єрного простору , НПП “Бойківщина ” відвідала група дітей військовослужбовців.

Знайомство з парком розпочалося зі стежки “Як вирощують ліс : від насінини до великих дерев”. Екоосвітяни познайомили відвідувачів з усіма етапами вирощування лісу. Наступна екскурсія, “Історичні та природничі таємниці урочища Бабінець” , допомогла школярам зануритися в атмосферу минулих епох та дізнатись для чого лісу потрібна мертва деревина. Ще одна приємна несподіванка від НПП “Бойківщина” – […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Третій день табору “Метелик”

Діти у таборі “Метелик” провели захоплюючий День мандрівника! Цей день став для них справжнім відкриттям. Першим етапом було навчання орієнтуванню на місцевості. Діти самостійно прокладали маршрут, орієнтуючись на карту та компас. Також мандрівники дізнались, які основні предмети необхідно взяти з собою в похід: вода, їжа, карта, компас, аптечка, теплий одяг, ліхтарик та інші важливі речі. […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Наступні пригоди для табору “Метелик” – День дослідника.

Кожній дитині кортить самій дослідити те, що нас оточує і екоосвітяни надали таку можливість учасникам табору. Цілий день школярі задовольняли свою цікавість у спостереженні за птахами, звуками лісу, пізнанні світу рослин, комах та грибів.  Практичні заняття на екостежці супроводжувалися бесідами про отруйні гриби, рослини та ягоди, а також як поводитись віч-на-віч з небезпекою. З допомогою […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри