Лісорозсадник

Лісорозсадник

В НПП «Бойківщина»  знаходиться селекційний лісорозсадник на терасах.

  Історія створення бере початок ще з 1964 року . Внаслідок господарської діяльності виникає більша потреба у садивному матеріалі, тому  створено лісорозсадник, який перебував у складі Турківського лісгоспу.

    Втілювати поставленні завдання взялися головний лісничий Теодор Михайлович Порада, а також інженер лісового господарства О.М. Ярута,  який запропонував ідею з терасуванням. Цей метод, вирощування садивного матеріалу на терасах у гірській місцевості, використовувався вперше в Україні.

Основним завданням селекційного лісорозсадника було вирощування садивного матеріалу з цінними спадковими властивостями для створення високопродуктивних і високоякісних поколінь лісу. Для цього розпочались роботи над створенням постійної лісонасіневої бази на генетично-селекційній основі. Технологією вирощування садивного матеріалу лісових порід  займався Т. М. Порада. У лісорозсаднику вирощували виключно ялицю білу, бук лісовий, смереку європейську. Так, загальна площа лісорозсадника становила 17,5 га .

     Активного розвитку цей підрозділ набув у 1982 році під керівництвом  начальника лісорозсадника М.Й. Мрочка.  За неповних три роки було побудовано адмінбудинок, господарські споруди, тепличне господарство, а також розпочато вирощування декоративних та плодово-ягідних порід.

   З 1 липня 1992 року лісорозсадник увійшов до складу Боринського селекційного держлісгоспу.  Проводиться оптимізація  і модернізація наявного тепличного господарства на основі досвіду іноземних виробництв. Сконструйовано дві плівкові теплиці, які обладнані сучасною системою поливу, що дає змогу збільшити обсяги вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

У 2019 році  Боринський селекційний лісорозсадник входить до складу новоствореного НПП "Бойківщина",  як структурний підрозділ,який забезпечує  виконання всіх завдань і цілей Парку.