Церква с. Соколики

🌿Працівники НПП «Бойківщина» побували на локації, яка є німим свідком колишнього процвітання бойківського краю.

👉Колись тут кипіло життя. Місцеві мешканці в 1931 році збудували новий храм з тесаного каменю, щоб міг служити не одному поколінню.

🔰Та село Соколіки спіткала сумна доля: людей виселили, частина території відійшла до Польщі, будівлі, що залишилися в прикордонній зоні, зруйнували, а місцевість засадили лісом.

В мурованій церкві св. Дмитрія радянські прикордонники влаштували спостережний пункт.

⛪️Тепер церква, дякуючи старанням не байдужих прихожан, оживає двічі на рік, коли відправляється Богослужіння.

За словами настоятеля о. Миколая, «вона, як одинока мати, серед лісу, чекає на повернення своїх дітей».

👨‍👩‍👧‍👦Серед учасників святкової літургії були ті, які хочуть віднайти своє коріння, адже їхні батьки і діди колись народилися і проживали на цій виселеній території.

🙏Сподіваємось, що в майбутньому церква св. Дмитрія Солунського буде доступна для відвідувачів, як одна з локації туристичного маршруту виселеними селами.

Новини

ОЗЕЛЕНЕННЯ ПРИШКІЛЬНОЇ ТЕРИТОРІЇ

Для проведення озеленення та облагородження, а також в рамках Акції Президента “Зелена країна” Національний природний парк “Бойківщина” надав садивний матеріал Яворівському ЗЗСО І-ІІ ст. ЯВОРІВСЬКИЙ ЗЗСО І-ІІ ст. До акції долучились діти закладу, а також працівники Сянківського лісництва, які навчали дітей правильно саджати і доглядати за деревами . Діти дуже вдячні і задоволені проведенням такої […]

  • Акції
  • Екологічна освіта
  • Екологія

Озеленення смт Бориня

Коли є бажання – є тисяча можливостей. Саме цим правилом Національний природний парк “Бойківщина” та Боринська селищна рада розпочали свою спільну роботу. Спільна мета об’єднує та спонукає робити щось корисне і прекрасне. У нашому випадку – це озеленення в смт.Бориня. Все розпочалося з маленької ідеї висадити рослини та переросло в велику акцію з озеленення. Спільно […]

  • Без категорії

Озеленення територій народного дому

Для проведення озеленення та облагородження, а також в рамках Акції Президента “Зелена країна” Національний природний парк “Бойківщина” надав садивний матеріал Мохнатському старостинському округу. Рослини висаджені на території народного дому с.Матків та с.Мохнате. Приємно, що до акції долучились і дорослі і діти, адже спільними зусиллями ми можемо досягти великих результатів.

  • Акції