Церква с. Соколики

🌿Працівники НПП «Бойківщина» побували на локації, яка є німим свідком колишнього процвітання бойківського краю.

👉Колись тут кипіло життя. Місцеві мешканці в 1931 році збудували новий храм з тесаного каменю, щоб міг служити не одному поколінню.

🔰Та село Соколіки спіткала сумна доля: людей виселили, частина території відійшла до Польщі, будівлі, що залишилися в прикордонній зоні, зруйнували, а місцевість засадили лісом.

В мурованій церкві св. Дмитрія радянські прикордонники влаштували спостережний пункт.

⛪️Тепер церква, дякуючи старанням не байдужих прихожан, оживає двічі на рік, коли відправляється Богослужіння.

За словами настоятеля о. Миколая, «вона, як одинока мати, серед лісу, чекає на повернення своїх дітей».

👨‍👩‍👧‍👦Серед учасників святкової літургії були ті, які хочуть віднайти своє коріння, адже їхні батьки і діди колись народилися і проживали на цій виселеній території.

🙏Сподіваємось, що в майбутньому церква св. Дмитрія Солунського буде доступна для відвідувачів, як одна з локації туристичного маршруту виселеними селами.

Новини

В рамках Національної стратегії зі створення безбар”єрного простору , НПП “Бойківщина ” відвідала група дітей військовослужбовців.

Знайомство з парком розпочалося зі стежки “Як вирощують ліс : від насінини до великих дерев”. Екоосвітяни познайомили відвідувачів з усіма етапами вирощування лісу. Наступна екскурсія, “Історичні та природничі таємниці урочища Бабінець” , допомогла школярам зануритися в атмосферу минулих епох та дізнатись для чого лісу потрібна мертва деревина. Ще одна приємна несподіванка від НПП “Бойківщина” – […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Третій день табору “Метелик”

Діти у таборі “Метелик” провели захоплюючий День мандрівника! Цей день став для них справжнім відкриттям. Першим етапом було навчання орієнтуванню на місцевості. Діти самостійно прокладали маршрут, орієнтуючись на карту та компас. Також мандрівники дізнались, які основні предмети необхідно взяти з собою в похід: вода, їжа, карта, компас, аптечка, теплий одяг, ліхтарик та інші важливі речі. […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Наступні пригоди для табору “Метелик” – День дослідника.

Кожній дитині кортить самій дослідити те, що нас оточує і екоосвітяни надали таку можливість учасникам табору. Цілий день школярі задовольняли свою цікавість у спостереженні за птахами, звуками лісу, пізнанні світу рослин, комах та грибів.  Практичні заняття на екостежці супроводжувалися бесідами про отруйні гриби, рослини та ягоди, а також як поводитись віч-на-віч з небезпекою. З допомогою […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри