Родовик лікарський

#Лікувальна_скарбниця_Бойківщини
🌾Родовик лікарський (Sanguisorba officinalis)— багаторічна трав’яниста рослина родини розоцвітих. Має коротке тверде здерев’яніле розгалужене кореневище з міцними товстими і довгими додатковими коренями — зовні коріння темно-буре, всередині жовте. Стебла прямі, ребристі, порожнисті, заввишки до 100 см, вгорі розгалужені. Прикореневі листки великі, непарноперисті, зісподу блідо-зелені, сизуваті, верхні дрібніші, темно-зелені.
Квітки невеликі, зібрані в циліндричні овальні головки, темно-червоні або темно-пурпурові, при достиганні плодів опадаючі.
Плід — чотиригранні односім’янки, дозрівають у серпні – вересні.

👇ЗБИРАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ. Використовують кориневища з корінням, яке заготовляють в період плодоношення рослини. Викопану сировину промивають, ріжуть на шматки і сушать на сонці, у сушарках за температури 40- 50 градусів.

👉ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ. Внутрішньо застосовують при проносах різного походження; виразковому неспецефічному коліті, при хронічному ентероколіті; як кровоспинний звсіб при легеневих кровотечах. Як зовнішній засіб родовик використовують для лікування виразок, що погано гояться, і гнійних ран, пролежнів. Відвар у вигляді примочок застосовують при опіках; як полоскання – при запальних процесах порожнини рота, ангінах; у вигляді сидячих ванн – при варикозному захворюванні вен нижніх кінцівок та геморої.
☝️ПРОТИПОКАЗАННЯ. У терапивтичних дозах препарати родовика побічних ефектів не мають. За умови грамотного застосування та вживання він є безпечним для здоров’я. Проте існує кілька категорій людей, яким засоби, напої та їжу з родовика вживати не можна. Це стосується:
вагітних; жінок, які годують груддю;
дітей; гіпертоніків; тих, хто має індивідуальну непереносимість.

❗️УВАГА❗️

Застосування будь якої лікарської рослини тільки за призначенням лікаря.
Будьте здорові і не хворійте!😊

Новини

Наше «до» і наше «після»…Проведення толоки

  Влаштовувати толоку – стало вже одним з щорічних заходів для працівників НПП «Бойківщина». Саме слово «толока» означає одноразову працю задля швидкого виконання роботи. Працівники Парку плідно попрацювали над облагородженням рекреаційної зони « Парк Б.Хмельницького» у смт. Бориня, який знаходиться обабіч Автошляху національного значення Н 13 Львів — Самбір — Ужгород. Саме тому, що рекреаційна […]

  • Акції
  • Екологія

Екскурсія для дітей віськовослужбовців збройних сил України

“Центр Героїв” м.Турки огранізував екскурсійний тур до національного природного парку “Бойківщина” для дітей віськовослужбовців збройних сил України. На екологічних стежках школярі дізналися як вирощують ліс, від насіння до великих дерев, та які історичні та природничі таємниці ховаються в урочищі Бабінець. Цікаві заняття, дослідження життя найменших мешканців Парку, спостереження за співочим супроводом мандрівки допомагають дітям краще […]

  • Мандри
  • Екологічна освіта

Захід до дня біологічного різноманіття

До Міжнародного дня біорізноманіття працівники НПП “Бойківщина” відвідали Нижньояблунський ОЗЗСО I-lll cтупенів, щоб провести урок для учнів 8 класу. Метою заходу було підвищення обізнаності дітей про важливість збереження біорізноманіття і ролі кожного у цьому процесі. Однією з головних частин уроку була гра “Мережа життя”, де діти могли ознайомитися із основними поняттями у сфері біорізноманіття такими […]

  • Екологічна освіта