Родовик лікарський

#Лікувальна_скарбниця_Бойківщини
🌾Родовик лікарський (Sanguisorba officinalis)— багаторічна трав’яниста рослина родини розоцвітих. Має коротке тверде здерев’яніле розгалужене кореневище з міцними товстими і довгими додатковими коренями — зовні коріння темно-буре, всередині жовте. Стебла прямі, ребристі, порожнисті, заввишки до 100 см, вгорі розгалужені. Прикореневі листки великі, непарноперисті, зісподу блідо-зелені, сизуваті, верхні дрібніші, темно-зелені.
Квітки невеликі, зібрані в циліндричні овальні головки, темно-червоні або темно-пурпурові, при достиганні плодів опадаючі.
Плід — чотиригранні односім’янки, дозрівають у серпні – вересні.

👇ЗБИРАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ. Використовують кориневища з корінням, яке заготовляють в період плодоношення рослини. Викопану сировину промивають, ріжуть на шматки і сушать на сонці, у сушарках за температури 40- 50 градусів.

👉ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ. Внутрішньо застосовують при проносах різного походження; виразковому неспецефічному коліті, при хронічному ентероколіті; як кровоспинний звсіб при легеневих кровотечах. Як зовнішній засіб родовик використовують для лікування виразок, що погано гояться, і гнійних ран, пролежнів. Відвар у вигляді примочок застосовують при опіках; як полоскання – при запальних процесах порожнини рота, ангінах; у вигляді сидячих ванн – при варикозному захворюванні вен нижніх кінцівок та геморої.
☝️ПРОТИПОКАЗАННЯ. У терапивтичних дозах препарати родовика побічних ефектів не мають. За умови грамотного застосування та вживання він є безпечним для здоров’я. Проте існує кілька категорій людей, яким засоби, напої та їжу з родовика вживати не можна. Це стосується:
вагітних; жінок, які годують груддю;
дітей; гіпертоніків; тих, хто має індивідуальну непереносимість.

❗️УВАГА❗️

Застосування будь якої лікарської рослини тільки за призначенням лікаря.
Будьте здорові і не хворійте!😊

Новини

В рамках Національної стратегії зі створення безбар”єрного простору , НПП “Бойківщина ” відвідала група дітей військовослужбовців.

Знайомство з парком розпочалося зі стежки “Як вирощують ліс : від насінини до великих дерев”. Екоосвітяни познайомили відвідувачів з усіма етапами вирощування лісу. Наступна екскурсія, “Історичні та природничі таємниці урочища Бабінець” , допомогла школярам зануритися в атмосферу минулих епох та дізнатись для чого лісу потрібна мертва деревина. Ще одна приємна несподіванка від НПП “Бойківщина” – […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Третій день табору “Метелик”

Діти у таборі “Метелик” провели захоплюючий День мандрівника! Цей день став для них справжнім відкриттям. Першим етапом було навчання орієнтуванню на місцевості. Діти самостійно прокладали маршрут, орієнтуючись на карту та компас. Також мандрівники дізнались, які основні предмети необхідно взяти з собою в похід: вода, їжа, карта, компас, аптечка, теплий одяг, ліхтарик та інші важливі речі. […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Наступні пригоди для табору “Метелик” – День дослідника.

Кожній дитині кортить самій дослідити те, що нас оточує і екоосвітяни надали таку можливість учасникам табору. Цілий день школярі задовольняли свою цікавість у спостереженні за птахами, звуками лісу, пізнанні світу рослин, комах та грибів.  Практичні заняття на екостежці супроводжувалися бесідами про отруйні гриби, рослини та ягоди, а також як поводитись віч-на-віч з небезпекою. З допомогою […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри