Родовик лікарський

#Лікувальна_скарбниця_Бойківщини
🌾Родовик лікарський (Sanguisorba officinalis)— багаторічна трав’яниста рослина родини розоцвітих. Має коротке тверде здерев’яніле розгалужене кореневище з міцними товстими і довгими додатковими коренями — зовні коріння темно-буре, всередині жовте. Стебла прямі, ребристі, порожнисті, заввишки до 100 см, вгорі розгалужені. Прикореневі листки великі, непарноперисті, зісподу блідо-зелені, сизуваті, верхні дрібніші, темно-зелені.
Квітки невеликі, зібрані в циліндричні овальні головки, темно-червоні або темно-пурпурові, при достиганні плодів опадаючі.
Плід — чотиригранні односім’янки, дозрівають у серпні – вересні.

👇ЗБИРАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ. Використовують кориневища з корінням, яке заготовляють в період плодоношення рослини. Викопану сировину промивають, ріжуть на шматки і сушать на сонці, у сушарках за температури 40- 50 градусів.

👉ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ. Внутрішньо застосовують при проносах різного походження; виразковому неспецефічному коліті, при хронічному ентероколіті; як кровоспинний звсіб при легеневих кровотечах. Як зовнішній засіб родовик використовують для лікування виразок, що погано гояться, і гнійних ран, пролежнів. Відвар у вигляді примочок застосовують при опіках; як полоскання – при запальних процесах порожнини рота, ангінах; у вигляді сидячих ванн – при варикозному захворюванні вен нижніх кінцівок та геморої.
☝️ПРОТИПОКАЗАННЯ. У терапивтичних дозах препарати родовика побічних ефектів не мають. За умови грамотного застосування та вживання він є безпечним для здоров’я. Проте існує кілька категорій людей, яким засоби, напої та їжу з родовика вживати не можна. Це стосується:
вагітних; жінок, які годують груддю;
дітей; гіпертоніків; тих, хто має індивідуальну непереносимість.

❗️УВАГА❗️

Застосування будь якої лікарської рослини тільки за призначенням лікаря.
Будьте здорові і не хворійте!😊

Новини

Участь у он- лайн форумі

НПП «Бойківщина» в он-лайн форматі долучився до масштабного національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який проходив 21-23 листопада в м. Івано-Франківськ. На Форумі обговорювались питання використання зелених технологій для повторної переробки відходів, збитки для природних екосистем природоохоронних територій внаслідок російської збройної агресії, а також екопросвітницька робота щодо поводження з відходами. Піднімалась […]

  • Екологія

Дискусійний семінар «Успіхи та невдачі неформальної екологічної освіти в природоохоронних установах»

За ініціативи НПП»Бойківщина» та підтримки Державної екологічної академії після дипломної освіти та управління 15-16 листопада у змішаному форматі на території Парку проходив дискусійний семінар «Успіхи та невдачі неформальної екологічної освіти в природоохоронних установах». На запрошення взяти участь у такому заході відгукнулись екоосвітяни з 20 установ ПЗФ з різних куточків України. Перший день роботи був надзвичайно […]

  • Екологічна освіта

12 листопада – День синички

Маленька жовтогруда пташка настільки полюбилась людям, що зайняла одну із дат екологічного календаря. 12 листопада світова спільнота відзначає День синички, а екоосвітяни НПП “Бойківщина”, з нагоди цього дня, для школярів 2 класу Боринської ЗОШ l-lll ст. провели заняття з майстер – класом. Дітлахи дізнались невідомі факти з життя цієї маленької пташки, уважно слухали казочку про […]

  • Екологічна освіта
  • Акції