Навчальна нарада працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду.

У Національному природному парку «Бойківщина» провели нараду з працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду.
На порядок денний були винесені такі питання як:
 
1. Охорона праці та техніка безпеки працівників на робочому місці.
Так як основним і важливим завданням на робочому місці є збереження здоров’я та життя людини, основне питання полягало у інформуванні працівників щодо відповідального ставлення до питань охорони праці, створення безпечних умов праці та дотримання вимог безпеки під час виконання робіт.
 
2. Підготовка до пожежонебезпечного періоду 2023 року.
Служба державної охорони природно-заповідного фонду заздалегідь розпочала підготовку до пожежонебезпечного періоду. Видано наказ про підготовку до пожежонебезпечного періоду 2023 року, а також запобігання та протидії масовим лісовим пожежам по Національному природному парку «Бойківщина». Розроблено та затверджено заходи щодо підготовки НПП «Бойківщина» до пожежонебезпечного періоду 2023 року, а також запобігання та протидії масовим лісовим пожежам та проведено інструктажі з питань пожежної безпеки, ознайомлено з інструкцією з організації та ведення обліку лісових пожеж та їх наслідків.
 
Також на нараду був запрошений начальник 58 ДПРП селища Бориня №5 Самбірського районного управління ДСНС у Львівській області - Роман Сипливий, який розповів про основні аспекти організації гасіння пожеж в природних екосистемах у разі їх виникнення та правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів.
 
3. Щорічний зимовий облік звірів на території НПП «Бойківщина».
Для підготовки Літопису природи необхідно зібрати інформацію по чисельності звірів на території Парку.
Одним з об’єктивних способів визначення чисельності звірів є маршрутний облік звірів по слідах на снігу. Цей метод найчастіше використовується в наших умовах та не потребує спеціального обладнання та фахівців.
 
 
 
 
 
 
 

Новини

21 березня – Міжнародний день лісів: недеревні ресурси для життя та добробуту

  Ліс – це не лише дерева. Це багатий світ, який дає нам кисень, зберігає воду та є домом для тисяч видів рослин і тварин. Але серед його дарів є ще одна безцінна складова – недеревні лісові ресурси, які відіграють важливу роль у житті людей. До таких ресурсів належать: 🍄 Гриби – важливе джерело білка […]

  • Екологія
  • Наука
  • Охорона

Мохи – маленькі, але важливі жителі наших лісів і не тільки….

  🔬Разом з бріологом Мариною Рагуліною науковці НПП “Бойківщина” досліджують мохи – унікальні рослини, які відіграють важливу роль у природних екосистемах. 📌Мохи є чудовими індикаторами стану лісу. Вони чутливі до змін вологості, забруднення повітря та вирубки дерев. Наприклад, наявність різноманітних лісових мохів свідчить про стабільність і природність екосистеми. Якщо ж їх кількість різко зменшується, це […]

  • Наука

Метелики – це не лише символ краси та легкості, а й важливі помічники природи! Один з Червонокнижних видів, жовтюх торфовищний, красується на емблемі НПП “Бойківщина”. Напередодні Дня знань про метелика екоосвітяни завітали до Боринського дошкільного навчального закладу, щоб познайомити малят із цими дивовижними створіннями. Діти дізналися, яку користь приносять метелики, як вони запилюють квіти та […]

  • Екологічна освіта