Мінералізована смуга – ефективний спосіб недопущення та розповсюдження лісових пожеж.

Лісові пожежі знищують дерева і чагарники, заготовлену в лісі продукцію, будівлі та споруди. Ослаблені пожежами насадження стають вогнищами шкідливих захворювань, що призводить до загибелі не тільки уражених вогнем, а й сусідніх з ними посадок. В результаті пожеж знижуються захисні, водоохоронні та інші корисні властивості лісу, знищується цінна фауна, порушується планове ведення лісового господарства та використання лісових ресурсів.
Задля попередження виникненню лісової пожежі працівники Либохорівського лісництва цьогоріч проорали мінералізовані смуги.

Мінералізована смуга — це штучностворений протипожежний бар’єр. Він створюється шляхом очищення лінійної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка трактором ґрунту на певну ширину.
Мінеральний шар ґрунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. При вогнищевих спалахах така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.
Як показує практика метод створення мінералізованих смуг є одним із самих ефективніших способів недопущення лісових пожеж та уникнення розповсюдження їх на велику територію.

Новини

Літні пригоди екоосвітян НПП “Бойківщина” в таборі “Сонечко”!

Працівники НПП «Бойківщина» завітали до літнього табору «Сонечко», щоб подарувати дітям день яскравих емоцій, пізнання та веселощів! Під час розважальних занять учасники табору дізнавалися цікаві факти про природу рідного краю, розгадували екологічні загадки, грали у пізнавальні ігри та брали участь у тематичних естафетах. Захід пройшов у дружній, невимушеній атмосфері, де кожна дитина змогла не лише […]

  • Екологічна освіта

Науковці продовжують досліджувати територію НПП “Бойківщина”

  Цього тижня у нашому Парку працювала група науковців з Інституту екології Карпат НАН України. В рамках польових досліджень вони разом з нашими працівниками: визначали вік дерев та особливості лісових насаджень закладали феромонні пастки для вивчення різноманіття безхребетних встановлювали беткодери для акустичного моніторингу кажанів. За допомогою додатку SMART закартовано місцезростання червонокнижних видів.

  • Наука

Завершився ІІ етап військово-патріотичної гри “Сокіл”- (“Джура”)

На території Боринської громади та НПП”Бойківщина” завершилися обласні змагання ІІ етапу військово-патріотичної гри “Сокіл”- (“Джура”) в яких взяло участь 39 роїв старшої вікової категорії. Юні джури п”ять днів змагались у спритності, стрільбі, знанні історії, вмінні надавати першу медичну допомогу, доланні перешкод та орієнтуванні на місцевості. Молодь, з допомогою екоосвітян НПП “Бойкіщина”, на екологічній стежці відкривала […]

  • Без категорії