Лохина лісова

#Лікувальна_скарбниця_Бойківщини

🫐Лохина лісова (Vaccinium uliginosum) – багаторічний листопадний чагарник заввишки 2 м та приблизно з таким же діаметром крони. Стебла прямі. Листя просте, завдовжки 5 см, із цільними краями; молоде листя – яскраво-зелене. Квітки малопомітні білі, іноді блідо-рожеві з подвійною оцвітиною. Плоди – кулясті, соковиті, темно-сині або чорні ягоди, що містять дрібне насіння.

Цвіте у травні-червні, ягоди достигають у липні-серпні.

👆ЗБИРАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ. Збирають ягоди й листя, молоді пагони й кору. Листя під час цвітіння рослини – у травні-червні. Ягоди збирають серпні-вересні. Обидва види сировини сушать за однією й тією ж схемою.

👉ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТУСУВАННЯ. Ягоди й листя сприяють зниженню рівня цукру в крові й використовуються при неускладнених формах діабету. Лохина поліпшує зір і зменшує напругу очей, застосовується при захворюваннях нирок і підшлункової залози; колітах, холециститах, панкреатитах; закрепах; захворюваннях печінки; діабеті; загальній слабкості; застуді; для нормалізації функції кишечника.

☝️ПРОТИПОКАЗАННЯ. Вживання в їжу лохини є дискінезія жовчних шляхів. Годуючим матусям вживати лохину не рекомендується або ж обережно малими порціями, оскільки вона може стати причиною діатезу у немовляти.

❗️УВАГА ❗️

Застосування будь якої лікарської рослини тільки за призначенням лікаря..

Будьте здорові і не хворійте!🙂

Новини

В рамках Національної стратегії зі створення безбар”єрного простору , НПП “Бойківщина ” відвідала група дітей військовослужбовців.

Знайомство з парком розпочалося зі стежки “Як вирощують ліс : від насінини до великих дерев”. Екоосвітяни познайомили відвідувачів з усіма етапами вирощування лісу. Наступна екскурсія, “Історичні та природничі таємниці урочища Бабінець” , допомогла школярам зануритися в атмосферу минулих епох та дізнатись для чого лісу потрібна мертва деревина. Ще одна приємна несподіванка від НПП “Бойківщина” – […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Третій день табору “Метелик”

Діти у таборі “Метелик” провели захоплюючий День мандрівника! Цей день став для них справжнім відкриттям. Першим етапом було навчання орієнтуванню на місцевості. Діти самостійно прокладали маршрут, орієнтуючись на карту та компас. Також мандрівники дізнались, які основні предмети необхідно взяти з собою в похід: вода, їжа, карта, компас, аптечка, теплий одяг, ліхтарик та інші важливі речі. […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Наступні пригоди для табору “Метелик” – День дослідника.

Кожній дитині кортить самій дослідити те, що нас оточує і екоосвітяни надали таку можливість учасникам табору. Цілий день школярі задовольняли свою цікавість у спостереженні за птахами, звуками лісу, пізнанні світу рослин, комах та грибів.  Практичні заняття на екостежці супроводжувалися бесідами про отруйні гриби, рослини та ягоди, а також як поводитись віч-на-віч з небезпекою. З допомогою […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри