Бук – одне з найпоширеніших дерев у карпатській флорі

 

🌳Бук звичайний, бук лісовий, або бук європейський(Fagus sylvatica) – це однодомне дерево висотою до 20-40 метрів, що належить до родини букових. У нього високо піднята яйцеподібна крона та колоноподібний стовбур, поверхня якого вкрита гладкою сірою корою.
Листки довжиною 4-10 см, шириною 2,5 – 7 см, яйцевидні, шкірясті, блискучі, темно-зелені, знизу світло-зелені.
Квіти маленькі, жовті, пониклі.
Плоди – маленькі, коричневі горішки, до 1-2 см в діаметрі.

☝️Дерево бука вважається цінною породою у всьому світі. У сучасній Європі його часто висаджують для озеленення територій міських парків.

💁‍♀️На території НПП “Бойківщина” бук формує чисті букові та змішані яворово – букові, ялицево – ялиново – букові, буково – ялицеві та буково – ялицево – ялинові лісостани. Умовно – корінні деревостани трапляються в усіх лісництвах Парку, найбільші їхні масиви зосереджені в Либохорівському лісництві, а також на хребті Бучок (Сянківське лісництво). У Міжгірському лісництві бук формує старовікові ялицево – букові деревостани.

🌳Цвіте в травні. Плоди достигають наприкінці вересня, опадають у жовтні-листопаді.
Дерева починають плодоносити пізно – у 40 років, а в густих лісах навіть у 60. Врожайні роки трапляються через 3-5 років.
Вони є хорошим кормом для лісових тварин.🦡🐀🦔

Новини

В рамках Національної стратегії зі створення безбар”єрного простору , НПП “Бойківщина ” відвідала група дітей військовослужбовців.

Знайомство з парком розпочалося зі стежки “Як вирощують ліс : від насінини до великих дерев”. Екоосвітяни познайомили відвідувачів з усіма етапами вирощування лісу. Наступна екскурсія, “Історичні та природничі таємниці урочища Бабінець” , допомогла школярам зануритися в атмосферу минулих епох та дізнатись для чого лісу потрібна мертва деревина. Ще одна приємна несподіванка від НПП “Бойківщина” – […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Третій день табору “Метелик”

Діти у таборі “Метелик” провели захоплюючий День мандрівника! Цей день став для них справжнім відкриттям. Першим етапом було навчання орієнтуванню на місцевості. Діти самостійно прокладали маршрут, орієнтуючись на карту та компас. Також мандрівники дізнались, які основні предмети необхідно взяти з собою в похід: вода, їжа, карта, компас, аптечка, теплий одяг, ліхтарик та інші важливі речі. […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Наступні пригоди для табору “Метелик” – День дослідника.

Кожній дитині кортить самій дослідити те, що нас оточує і екоосвітяни надали таку можливість учасникам табору. Цілий день школярі задовольняли свою цікавість у спостереженні за птахами, звуками лісу, пізнанні світу рослин, комах та грибів.  Практичні заняття на екостежці супроводжувалися бесідами про отруйні гриби, рослини та ягоди, а також як поводитись віч-на-віч з небезпекою. З допомогою […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри