Спалювання сухої трави – загроза для природи

Щорічно, після танення снігу із настанням сонячної сухої погоди, спостерігається самовільне спалювання сухої трави, опалого листя на узбіччях доріг, полях та луках, поблизу населених пунктів, що межують з лісовими масивами. Це створює велику загрозу лісу, а також всьому живому, що мешкає в ньому – птахам, звірам, рослинам.

Під час випалювань гине насіння рослин як на землі, так і під землею. Виживає, як правило, найгрубіша трава і бур’ян, заглушаючи при цьому ослаблену іншу флору.

Також у сухій траві є виводки маленьких звірів і при випалюванні сухої рослинності створюються складні умови для виживання тварин у вогняній небезпеці. Вони задихаються від диму або згоряють живцем.

Випалювання також наносить пряму шкоду й здоров’ю людини, оскільки дим від спалювання трави їдкий, густий, неприємний – їсть очі, неприємно пахне.

Ті, хто стверджують, що спалювати траву корисно помиляються самі і вводять в оману інших.

Кожен акт підпалу – це злочин проти природи за який передбачена адміністративна, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність.

У разі, якщо ви стали свідком пожежі поблизу підстанцій чи ліній електропередач – терміново телефонуйте до рятувальної служби!

Пам’ятайте! Зупинити початкове розповсюдження вогню

значно легше, ніж загасити велику пожежу.

Будьте свідомими любіть, шануйте та бережіть природу.

Новини

21 березня – Міжнародний день лісів: недеревні ресурси для життя та добробуту

  Ліс – це не лише дерева. Це багатий світ, який дає нам кисень, зберігає воду та є домом для тисяч видів рослин і тварин. Але серед його дарів є ще одна безцінна складова – недеревні лісові ресурси, які відіграють важливу роль у житті людей. До таких ресурсів належать: 🍄 Гриби – важливе джерело білка […]

  • Екологія
  • Наука
  • Охорона

Мохи – маленькі, але важливі жителі наших лісів і не тільки….

  🔬Разом з бріологом Мариною Рагуліною науковці НПП “Бойківщина” досліджують мохи – унікальні рослини, які відіграють важливу роль у природних екосистемах. 📌Мохи є чудовими індикаторами стану лісу. Вони чутливі до змін вологості, забруднення повітря та вирубки дерев. Наприклад, наявність різноманітних лісових мохів свідчить про стабільність і природність екосистеми. Якщо ж їх кількість різко зменшується, це […]

  • Наука

Метелики – це не лише символ краси та легкості, а й важливі помічники природи! Один з Червонокнижних видів, жовтюх торфовищний, красується на емблемі НПП “Бойківщина”. Напередодні Дня знань про метелика екоосвітяни завітали до Боринського дошкільного навчального закладу, щоб познайомити малят із цими дивовижними створіннями. Діти дізналися, яку користь приносять метелики, як вони запилюють квіти та […]

  • Екологічна освіта