В другій половині січня в наших лісах на снігу можна побачити ніби розсипане насіння ялини.🌲

Це дійсно єдиний період протягом року, коли, прогулюючись у вітряну погоду, можна потрапити на ялиновий насіннєпад. Насінина цієї стрункої карпатської красуні – крилатка, яку вітер може відносити на великі відстані.

Дозрівання насінини починається весною, коли в травні за допомогою вітру відбувається запилення жіночих шишок. Ці шишки яскраво малинового кольору є прикрасою ялинового весняного лісу. Протягом літа вони ростуть і змінюють колір до світло-коричневого.

Висипаються насінини тоді, коли луски шишки розходяться, але шишки можуть залишатися на дереві ще протягом кількох років. Насінина, опиняючись на снігу, а потім на холодному вологому грунті, проходить природню стратифікацію, що підвищує її схожість.

Наукові дослідження виявили, що ялина може засвоювати складні нітрогенні сполуки. Тому її проростки можуть розвиватися на старих пнях і використовувати свій опад на бідних на нітроген грунтах. Тому ялина легко поширюється і добре почувається в хвойних і мішаних лісах нашого бойківського краю.

А до того ж її люблять і цінують бойки і називають дуже мелодійно- смерекою.🌲

 

 

Новини

Фотовиставка «Природна велич Бойківщини» продовжує свою роботу у Самборі!

В історико-етнографічному музеї «Бойківщина» м. Самбір відбулось відкриття фотовиставки Анатолія Ковальського «Природна велич Бойківщини». Захід об’єднав шанувальників природи, мистецтва та бойківської культури. Директорка музею Ольга Білас урочисто відкрила подію, привітала гостей та повідомила, що виставка триватиме до 4 серпня. Напередодні Дня працівника природно-заповідного фонду голова Самбірської райдержадміністрації Іван Ільчишин привітав природоохоронців із професійним святом та […]

  • Без категорії

Літні пригоди екоосвітян НПП “Бойківщина” в таборі “Сонечко”!

Працівники НПП «Бойківщина» завітали до літнього табору «Сонечко», щоб подарувати дітям день яскравих емоцій, пізнання та веселощів! Під час розважальних занять учасники табору дізнавалися цікаві факти про природу рідного краю, розгадували екологічні загадки, грали у пізнавальні ігри та брали участь у тематичних естафетах. Захід пройшов у дружній, невимушеній атмосфері, де кожна дитина змогла не лише […]

  • Екологічна освіта

Науковці продовжують досліджувати територію НПП “Бойківщина”

  Цього тижня у нашому Парку працювала група науковців з Інституту екології Карпат НАН України. В рамках польових досліджень вони разом з нашими працівниками: визначали вік дерев та особливості лісових насаджень закладали феромонні пастки для вивчення різноманіття безхребетних встановлювали беткодери для акустичного моніторингу кажанів. За допомогою додатку SMART закартовано місцезростання червонокнижних видів.

  • Наука