Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.
Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 року №685/2006 щорічно в Україні відзначається День охорони праці. У 2024 році Всесвітній день охорони праці проходить під девізом: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».
Зміна погодних умов суттєво впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Тепловий стрес, забруднення повітря, УФ-випромінювання, великі промислові аварії, підвищений вплив хімічних речовин та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій.
Забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату – це важливе завдання, яке потребує спільних зусиль.
В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищувати увагу працівників до питань безпеки та гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.
Статистика засвідчує, що найбільш часті випадки травматизму на виробництві відбуваються коли знижується увага працівника. Як правило, це відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше перед обідньою перервою, в тому числі і внаслідок впливу кліматичних змін на організм людини.