Завершено реалізацію другого етапу проєкту, який сприяє вивченню природної спадщини

ГО «Агенція регіонального розвитку Турківщини» завершила реалізацію другого етапу гранту «Вивчення природної спадщини в національному природному парку «Бойківщина»: Буківська полонина», який було надано Фондом збереження біорізноманіття Карпат (Словаччина) в 2022 р.
В рамках проекту науковцями Інституту екології Карпат НАН України, Державного природознавчого музею НАН України та працівниками Парку проведено вивчення біотичної різноманітності кластеру НПП «Бойківщина», локалізованого в межах Буківської полонини (Вододільно-Верховинський хребет) за показниками біотичного різноманіття (мохоподібні, вищі судинні рослини, ентомофауна, хребетні тварини). Важливість цього дослідження значною мірою зумовлена тим, що остання і єдина до цього часу публікація щодо видового складу рослин для цієї території була здійснена майже 160 років тому назад Едвардом Гюкелем. Окрім цього, було проведено обстеження полонини «Над Явірнистим» поблизу с. Багнувате, де виявлено найвище розташований в Україні локалітет конвалії травневої (1065 м н.р.м.).
Реалізація проєкту зумовлена потребою з’ясування рівня біорізноманіття полонин в НПП «Бойківщина». З огляду на істотне зменшення викошування та випасу в Українських Карпатах, ці дуже важливі в природоохоронному аспекті території протягом останніх 15-20 років спонтанно заліснюються, що може призвести до зниження ценотичного й біотичного різноманіття в межах Парку.
За інформацією Оксани Марискевич, члена виконавчого комітету Фонду збереження біорізноманіття Карпат (Словаччина, на засіданні Фонду в жовтні 2022 р. було надано дозвіл на закупівлю механізованої косарки в рамках означеного вище гранту, що значною мірою сприятиме активній охороні вторинних лучних угруповань, а також середлісових галявин. Як показує досвід наших колег з Бещадського Парку Народового (Польща) та Народного Парку «Полонини» (Словаччина), власне механічне викошування широко використовується ними в менеджменті цих природоохоронних територій як один із способів активної охорони біотичного різноманіття лучних угруповань. Косарка була закуплена Агенцією регіонального розвитку Турківщини в лютому ц.р. і передана для використання НПП «Бойківщина» на правах оренди за символічну суму 1 грн. за рік.
За результатами вивчення біотичного різноманіття Буківської полонини та її околиць в межах г.Пікуй НПП «Бойківщина» готує окреме видання.
Довідково:
Буківська полонина – полонина в межах Вододільно-Верховинського хребта, локалізована між вершинами г. Пікуй ( 1408 м н.р.м.) та г. Зелемени (1304 м н.р.м.). В межах цієї полонини знаходиться єдиний у Львівській області фрагмент субальпійського поясу з характерним зеленовільхово-буковим криволіссям, тут трапляються такі типові представники альпійських видів вищих судинних рослин як молодило гірське, cмілка сумнівна, льонолисник альпійський та інші.

Новини

Робота з благоустрою зони відпочинку “Бабінець” НПП “Бойківщина”

  Поступово поновлюється та вдосконалюються рекреаційні інфраструктури та дбається про збереження та комфорт рекреаційної бази. Днями працівники дільниці рекреації та благоустрою облагородили рекреаційну зону в урочищі “Бабінець”, виготовивши та встановивши нову огорожу. Запрошуємо відвідувачів відпочити та помилуватися природою Парку. А також закликаємо бережно відноситися до природи та людської праці і не залишати після себе сміття. […]

  • Без категорії

Екскурсія

Відвідування НПП “Бойківщина” для учнів Карпатська гімназія ім. М. Іваничка стало неймовірним відкриттям. Це був насичений день, наповнений дивовижними враженнями і корисними знаннями. Під час екскурсій школярі дізнались, як із насінини виростити велике дерево та які таємниці приховані в урочищі Бабінець. Відвідувачі отримали задоволення від спілкування з природою і дізналися багато цікавого про історію нашого […]

  • Мандри

28 квітня- Всесвітній день охорони праці

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 року №685/2006 щорічно в Україні відзначається День охорони […]

  • Без категорії