Завершено реалізацію другого етапу проєкту, який сприяє вивченню природної спадщини

ГО «Агенція регіонального розвитку Турківщини» завершила реалізацію другого етапу гранту «Вивчення природної спадщини в національному природному парку «Бойківщина»: Буківська полонина», який було надано Фондом збереження біорізноманіття Карпат (Словаччина) в 2022 р.
В рамках проекту науковцями Інституту екології Карпат НАН України, Державного природознавчого музею НАН України та працівниками Парку проведено вивчення біотичної різноманітності кластеру НПП «Бойківщина», локалізованого в межах Буківської полонини (Вододільно-Верховинський хребет) за показниками біотичного різноманіття (мохоподібні, вищі судинні рослини, ентомофауна, хребетні тварини). Важливість цього дослідження значною мірою зумовлена тим, що остання і єдина до цього часу публікація щодо видового складу рослин для цієї території була здійснена майже 160 років тому назад Едвардом Гюкелем. Окрім цього, було проведено обстеження полонини «Над Явірнистим» поблизу с. Багнувате, де виявлено найвище розташований в Україні локалітет конвалії травневої (1065 м н.р.м.).
Реалізація проєкту зумовлена потребою з’ясування рівня біорізноманіття полонин в НПП «Бойківщина». З огляду на істотне зменшення викошування та випасу в Українських Карпатах, ці дуже важливі в природоохоронному аспекті території протягом останніх 15-20 років спонтанно заліснюються, що може призвести до зниження ценотичного й біотичного різноманіття в межах Парку.
За інформацією Оксани Марискевич, члена виконавчого комітету Фонду збереження біорізноманіття Карпат (Словаччина, на засіданні Фонду в жовтні 2022 р. було надано дозвіл на закупівлю механізованої косарки в рамках означеного вище гранту, що значною мірою сприятиме активній охороні вторинних лучних угруповань, а також середлісових галявин. Як показує досвід наших колег з Бещадського Парку Народового (Польща) та Народного Парку «Полонини» (Словаччина), власне механічне викошування широко використовується ними в менеджменті цих природоохоронних територій як один із способів активної охорони біотичного різноманіття лучних угруповань. Косарка була закуплена Агенцією регіонального розвитку Турківщини в лютому ц.р. і передана для використання НПП «Бойківщина» на правах оренди за символічну суму 1 грн. за рік.
За результатами вивчення біотичного різноманіття Буківської полонини та її околиць в межах г.Пікуй НПП «Бойківщина» готує окреме видання.
Довідково:
Буківська полонина – полонина в межах Вододільно-Верховинського хребта, локалізована між вершинами г. Пікуй ( 1408 м н.р.м.) та г. Зелемени (1304 м н.р.м.). В межах цієї полонини знаходиться єдиний у Львівській області фрагмент субальпійського поясу з характерним зеленовільхово-буковим криволіссям, тут трапляються такі типові представники альпійських видів вищих судинних рослин як молодило гірське, cмілка сумнівна, льонолисник альпійський та інші.

Новини

Участь у он- лайн форумі

НПП «Бойківщина» в он-лайн форматі долучився до масштабного національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який проходив 21-23 листопада в м. Івано-Франківськ. На Форумі обговорювались питання використання зелених технологій для повторної переробки відходів, збитки для природних екосистем природоохоронних територій внаслідок російської збройної агресії, а також екопросвітницька робота щодо поводження з відходами. Піднімалась […]

  • Екологія

Дискусійний семінар «Успіхи та невдачі неформальної екологічної освіти в природоохоронних установах»

За ініціативи НПП»Бойківщина» та підтримки Державної екологічної академії після дипломної освіти та управління 15-16 листопада у змішаному форматі на території Парку проходив дискусійний семінар «Успіхи та невдачі неформальної екологічної освіти в природоохоронних установах». На запрошення взяти участь у такому заході відгукнулись екоосвітяни з 20 установ ПЗФ з різних куточків України. Перший день роботи був надзвичайно […]

  • Екологічна освіта

12 листопада – День синички

Маленька жовтогруда пташка настільки полюбилась людям, що зайняла одну із дат екологічного календаря. 12 листопада світова спільнота відзначає День синички, а екоосвітяни НПП “Бойківщина”, з нагоди цього дня, для школярів 2 класу Боринської ЗОШ l-lll ст. провели заняття з майстер – класом. Дітлахи дізнались невідомі факти з життя цієї маленької пташки, уважно слухали казочку про […]

  • Екологічна освіта
  • Акції