Завершено реалізацію другого етапу проєкту, який сприяє вивченню природної спадщини

ГО «Агенція регіонального розвитку Турківщини» завершила реалізацію другого етапу гранту «Вивчення природної спадщини в національному природному парку «Бойківщина»: Буківська полонина», який було надано Фондом збереження біорізноманіття Карпат (Словаччина) в 2022 р.
В рамках проекту науковцями Інституту екології Карпат НАН України, Державного природознавчого музею НАН України та працівниками Парку проведено вивчення біотичної різноманітності кластеру НПП «Бойківщина», локалізованого в межах Буківської полонини (Вододільно-Верховинський хребет) за показниками біотичного різноманіття (мохоподібні, вищі судинні рослини, ентомофауна, хребетні тварини). Важливість цього дослідження значною мірою зумовлена тим, що остання і єдина до цього часу публікація щодо видового складу рослин для цієї території була здійснена майже 160 років тому назад Едвардом Гюкелем. Окрім цього, було проведено обстеження полонини «Над Явірнистим» поблизу с. Багнувате, де виявлено найвище розташований в Україні локалітет конвалії травневої (1065 м н.р.м.).
Реалізація проєкту зумовлена потребою з’ясування рівня біорізноманіття полонин в НПП «Бойківщина». З огляду на істотне зменшення викошування та випасу в Українських Карпатах, ці дуже важливі в природоохоронному аспекті території протягом останніх 15-20 років спонтанно заліснюються, що може призвести до зниження ценотичного й біотичного різноманіття в межах Парку.
За інформацією Оксани Марискевич, члена виконавчого комітету Фонду збереження біорізноманіття Карпат (Словаччина, на засіданні Фонду в жовтні 2022 р. було надано дозвіл на закупівлю механізованої косарки в рамках означеного вище гранту, що значною мірою сприятиме активній охороні вторинних лучних угруповань, а також середлісових галявин. Як показує досвід наших колег з Бещадського Парку Народового (Польща) та Народного Парку «Полонини» (Словаччина), власне механічне викошування широко використовується ними в менеджменті цих природоохоронних територій як один із способів активної охорони біотичного різноманіття лучних угруповань. Косарка була закуплена Агенцією регіонального розвитку Турківщини в лютому ц.р. і передана для використання НПП «Бойківщина» на правах оренди за символічну суму 1 грн. за рік.
За результатами вивчення біотичного різноманіття Буківської полонини та її околиць в межах г.Пікуй НПП «Бойківщина» готує окреме видання.
Довідково:
Буківська полонина – полонина в межах Вододільно-Верховинського хребта, локалізована між вершинами г. Пікуй ( 1408 м н.р.м.) та г. Зелемени (1304 м н.р.м.). В межах цієї полонини знаходиться єдиний у Львівській області фрагмент субальпійського поясу з характерним зеленовільхово-буковим криволіссям, тут трапляються такі типові представники альпійських видів вищих судинних рослин як молодило гірське, cмілка сумнівна, льонолисник альпійський та інші.

Новини

Лісотерапія для всіх і кожного

👉 “Лісотерапія для всіх і кожного”, саме таку тематику обрали екоосвітяни НПП “Бойківщина” для військовослужбовців, що перебувають на реабілітації у Західному реабілітаційно-спортивному центрі НКСІУ. 👉 Учасники тренінгу дізнавалися більше про ліс, чому лісотерапія дієва, занурювалися у кольорову гаму та смакові відчуття.🌲🌳🌿 🙂 Щирі посмішки військових та позитивний відгук головного реабілітолога Максима Віноградова, адже захід відбувався […]

  • Без категорії

Завершилися обласні змагання ІІ етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл”(“Джура”)

👉Завершилися обласні змагання ІІ етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл”(“Джура”) у середній віковій категорії, які проходили на території Боринської ТГ та НПП “Бойківщина”. 👍 Організатори подбали про насиченість програми, а це не тільки конкурси, що вимагали витривалості, розуму та командної роботи, а також пізнавальні екскурсії від екоосвітян . 🙂Чотири дні без перешкод, не зважаючи на дощ, […]

  • Без категорії

Видано 4-й том Літопису природи НПП “Бойківщина”!

  Це важливе науково-інформаційне видання, яке містить результати спостережень за станом природних комплексів, флори, фауни, клімату та гідрології на території парку. У 4-му томі зібрано дані за рік, висвітлено особливості змін у природному середовищі, діяльність служби охорони, проведені природоохоронні заходи, рекреаційну діяльність та еколого-освітню роботу. Літопис природи — це не лише звіт, а цінне джерело […]

  • Наука