Завершено реалізацію другого етапу проєкту, який сприяє вивченню природної спадщини

ГО «Агенція регіонального розвитку Турківщини» завершила реалізацію другого етапу гранту «Вивчення природної спадщини в національному природному парку «Бойківщина»: Буківська полонина», який було надано Фондом збереження біорізноманіття Карпат (Словаччина) в 2022 р.
В рамках проекту науковцями Інституту екології Карпат НАН України, Державного природознавчого музею НАН України та працівниками Парку проведено вивчення біотичної різноманітності кластеру НПП «Бойківщина», локалізованого в межах Буківської полонини (Вододільно-Верховинський хребет) за показниками біотичного різноманіття (мохоподібні, вищі судинні рослини, ентомофауна, хребетні тварини). Важливість цього дослідження значною мірою зумовлена тим, що остання і єдина до цього часу публікація щодо видового складу рослин для цієї території була здійснена майже 160 років тому назад Едвардом Гюкелем. Окрім цього, було проведено обстеження полонини «Над Явірнистим» поблизу с. Багнувате, де виявлено найвище розташований в Україні локалітет конвалії травневої (1065 м н.р.м.).
Реалізація проєкту зумовлена потребою з’ясування рівня біорізноманіття полонин в НПП «Бойківщина». З огляду на істотне зменшення викошування та випасу в Українських Карпатах, ці дуже важливі в природоохоронному аспекті території протягом останніх 15-20 років спонтанно заліснюються, що може призвести до зниження ценотичного й біотичного різноманіття в межах Парку.
За інформацією Оксани Марискевич, члена виконавчого комітету Фонду збереження біорізноманіття Карпат (Словаччина, на засіданні Фонду в жовтні 2022 р. було надано дозвіл на закупівлю механізованої косарки в рамках означеного вище гранту, що значною мірою сприятиме активній охороні вторинних лучних угруповань, а також середлісових галявин. Як показує досвід наших колег з Бещадського Парку Народового (Польща) та Народного Парку «Полонини» (Словаччина), власне механічне викошування широко використовується ними в менеджменті цих природоохоронних територій як один із способів активної охорони біотичного різноманіття лучних угруповань. Косарка була закуплена Агенцією регіонального розвитку Турківщини в лютому ц.р. і передана для використання НПП «Бойківщина» на правах оренди за символічну суму 1 грн. за рік.
За результатами вивчення біотичного різноманіття Буківської полонини та її околиць в межах г.Пікуй НПП «Бойківщина» готує окреме видання.
Довідково:
Буківська полонина – полонина в межах Вододільно-Верховинського хребта, локалізована між вершинами г. Пікуй ( 1408 м н.р.м.) та г. Зелемени (1304 м н.р.м.). В межах цієї полонини знаходиться єдиний у Львівській області фрагмент субальпійського поясу з характерним зеленовільхово-буковим криволіссям, тут трапляються такі типові представники альпійських видів вищих судинних рослин як молодило гірське, cмілка сумнівна, льонолисник альпійський та інші.

Новини

ОЗЕЛЕНЕННЯ ПРИШКІЛЬНОЇ ТЕРИТОРІЇ

Для проведення озеленення та облагородження, а також в рамках Акції Президента “Зелена країна” Національний природний парк “Бойківщина” надав садивний матеріал Яворівському ЗЗСО І-ІІ ст. ЯВОРІВСЬКИЙ ЗЗСО І-ІІ ст. До акції долучились діти закладу, а також працівники Сянківського лісництва, які навчали дітей правильно саджати і доглядати за деревами . Діти дуже вдячні і задоволені проведенням такої […]

  • Акції
  • Екологічна освіта
  • Екологія

Озеленення смт Бориня

Коли є бажання – є тисяча можливостей. Саме цим правилом Національний природний парк “Бойківщина” та Боринська селищна рада розпочали свою спільну роботу. Спільна мета об’єднує та спонукає робити щось корисне і прекрасне. У нашому випадку – це озеленення в смт.Бориня. Все розпочалося з маленької ідеї висадити рослини та переросло в велику акцію з озеленення. Спільно […]

  • Без категорії

Озеленення територій народного дому

Для проведення озеленення та облагородження, а також в рамках Акції Президента “Зелена країна” Національний природний парк “Бойківщина” надав садивний матеріал Мохнатському старостинському округу. Рослини висаджені на території народного дому с.Матків та с.Мохнате. Приємно, що до акції долучились і дорослі і діти, адже спільними зусиллями ми можемо досягти великих результатів.

  • Акції