Сідач коноплевий

#Лікувальна_скарбниця_бойківщини

🌿🌸Сідач коноплевий —(Eupatoriumcannabinum), місцеві назви— давник, конопельник, коноплі собачі — лікарська, медоносна,фарбувальна, волокниста, жироолійна, декоративна, багаторічна трав'яниста рослина родини айстрових. Стебло прямостояче, просте на верхівці розгалужене, 50- 180 см заввишки. Листки супротивні, короткочерешкові, трохи пухнасті, глибокорозсічені на 3-5 ланцетних, загострених, по краю нерівні. Квітки двостатеві, з медовим запахом, у дрібних 5-7-квіткових численних кошиках, що утворюють густе щитковидно-волотевидне суцвіття; віночок трубчастий, ліловий, брудно-рожевий або майже білий. Плід — сім’янка. Цвіте у червні-вересні.

👇ЗБИРАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ. З лікувальною метою використовують коріння й траву. Корінь збирають пізно восени. Квітучу траву заготовлюють протягом усього літа й сушать у тіні під навісами.

👉ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ. Рослина має антибактеріальну і дезінфекційну дію, виводить зайву вологу із організму, збуджує апетит, вгамовує біль, підвищує потовиділення і прискорює загоювання ран.

☝️ПРОТИПОКАЗАННЯ. Сідач, як і багато інші рослини, мають свої протипоказання. Не варто приймати сідач вагітним і годуючим жінкам, дітям і підліткам до 18 років.

Передозування сідача викликає нудоту і блювоту.

❗️УВАГА❗️

Застосування будь якої лікарської рослини тільки за призначенням лікаря.

Будьте здорові і не хворійте!😊

 

Сідач коноплевий
Сідач коноплевий

Новини

В рамках Національної стратегії зі створення безбар”єрного простору , НПП “Бойківщина ” відвідала група дітей військовослужбовців.

Знайомство з парком розпочалося зі стежки “Як вирощують ліс : від насінини до великих дерев”. Екоосвітяни познайомили відвідувачів з усіма етапами вирощування лісу. Наступна екскурсія, “Історичні та природничі таємниці урочища Бабінець” , допомогла школярам зануритися в атмосферу минулих епох та дізнатись для чого лісу потрібна мертва деревина. Ще одна приємна несподіванка від НПП “Бойківщина” – […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Третій день табору “Метелик”

Діти у таборі “Метелик” провели захоплюючий День мандрівника! Цей день став для них справжнім відкриттям. Першим етапом було навчання орієнтуванню на місцевості. Діти самостійно прокладали маршрут, орієнтуючись на карту та компас. Також мандрівники дізнались, які основні предмети необхідно взяти з собою в похід: вода, їжа, карта, компас, аптечка, теплий одяг, ліхтарик та інші важливі речі. […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Наступні пригоди для табору “Метелик” – День дослідника.

Кожній дитині кортить самій дослідити те, що нас оточує і екоосвітяни надали таку можливість учасникам табору. Цілий день школярі задовольняли свою цікавість у спостереженні за птахами, звуками лісу, пізнанні світу рослин, комах та грибів.  Практичні заняття на екостежці супроводжувалися бесідами про отруйні гриби, рослини та ягоди, а також як поводитись віч-на-віч з небезпекою. З допомогою […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри