Одразу 4 Червонокнижні види судинних рослин на одній локації

 

У процесі обстеження території Національний природний парк “Бойківщина” експедиційною групою, яку очолив директор Віталій ЗЕМАН, було виявлено нові локалітети Підсніжники білосніжного (Galanthus nivalis), Цибулі ведмежої (Allium ursinum), Лунарії оживаючої (Lunaria) та Шафрану Гейфеля (Crocus heuffelianus). Всі 4 види занесені до Червоної книги України зі статусом ”Неоцінений”.

Місця їх зростання зафіксували точками GPS та нанесли на карту поширення Червонокнижних видів рослин Парку для подальшого моніторингу.

  •    Шафран Гейфеля або крокус карпатський – весняний ефемероїд, поширений в Карпатах.Вид світлолюбний, морозостійкий. У рівнинних, передгірських місцевостях та середньогірському поясі ця рослина населяє переважно лісові фітоценози, де трапляється на галявинах, узліссях. У висотному поясі гір шафран Гейфеля є компонентом лучних угруповань, тут він зростає на степових і кам’янистих схилах. Квітне від березня до середини квітня протягом 20–25 днів. Початок цвітіння часто настає, коли ще на галявинах лежить сніг. Плодоносить у травні-липні. Розмножується насінням, рідше вегетативно (бульбоцибулинами). Розповсюдження насіння відбувається шляхом автохорії та мірмекохорії.
  •     Підсніжник звичайний (білосніжний) ранньою весною місцями в лісах утворює на ґрунті чудовий білий мереживний килим. Цвіте у березні — квітні (навіть у лютому, якщо тепла зима). Дуже цінна декоративна рослина. Цибулини отруйні. Ця рослина поширена на території Парку в лісах на вологому ґрунті. Коли бутон підсніжника розкривається, спочатку розходяться три зовнішні, довгі чисто-білі листочки, потім відкриваються три внутрішні, коротші. Усередині заховано шість тичинок і маточка. Розмножується цибулинами та насінням.
  •     Цибуля ведмежа – реліктовий вид, лісова рослина, не надто світлолюбна. Масовий вид Парку, під час цвітіння утворює суцільний килим з безлічі білих суцвіть. Молоді пагони, листки, мають запах часнику. Цвіте в квітні-травні. Насіння достигає в травні-червні.

Новини

В рамках Національної стратегії зі створення безбар”єрного простору , НПП “Бойківщина ” відвідала група дітей військовослужбовців.

Знайомство з парком розпочалося зі стежки “Як вирощують ліс : від насінини до великих дерев”. Екоосвітяни познайомили відвідувачів з усіма етапами вирощування лісу. Наступна екскурсія, “Історичні та природничі таємниці урочища Бабінець” , допомогла школярам зануритися в атмосферу минулих епох та дізнатись для чого лісу потрібна мертва деревина. Ще одна приємна несподіванка від НПП “Бойківщина” – […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Третій день табору “Метелик”

Діти у таборі “Метелик” провели захоплюючий День мандрівника! Цей день став для них справжнім відкриттям. Першим етапом було навчання орієнтуванню на місцевості. Діти самостійно прокладали маршрут, орієнтуючись на карту та компас. Також мандрівники дізнались, які основні предмети необхідно взяти з собою в похід: вода, їжа, карта, компас, аптечка, теплий одяг, ліхтарик та інші важливі речі. […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри

Наступні пригоди для табору “Метелик” – День дослідника.

Кожній дитині кортить самій дослідити те, що нас оточує і екоосвітяни надали таку можливість учасникам табору. Цілий день школярі задовольняли свою цікавість у спостереженні за птахами, звуками лісу, пізнанні світу рослин, комах та грибів.  Практичні заняття на екостежці супроводжувалися бесідами про отруйні гриби, рослини та ягоди, а також як поводитись віч-на-віч з небезпекою. З допомогою […]

  • Екологічна освіта
  • Мандри