Одразу 4 Червонокнижні види судинних рослин на одній локації

 

У процесі обстеження території Національний природний парк “Бойківщина” експедиційною групою, яку очолив директор Віталій ЗЕМАН, було виявлено нові локалітети Підсніжники білосніжного (Galanthus nivalis), Цибулі ведмежої (Allium ursinum), Лунарії оживаючої (Lunaria) та Шафрану Гейфеля (Crocus heuffelianus). Всі 4 види занесені до Червоної книги України зі статусом ”Неоцінений”.

Місця їх зростання зафіксували точками GPS та нанесли на карту поширення Червонокнижних видів рослин Парку для подальшого моніторингу.

  •    Шафран Гейфеля або крокус карпатський – весняний ефемероїд, поширений в Карпатах.Вид світлолюбний, морозостійкий. У рівнинних, передгірських місцевостях та середньогірському поясі ця рослина населяє переважно лісові фітоценози, де трапляється на галявинах, узліссях. У висотному поясі гір шафран Гейфеля є компонентом лучних угруповань, тут він зростає на степових і кам’янистих схилах. Квітне від березня до середини квітня протягом 20–25 днів. Початок цвітіння часто настає, коли ще на галявинах лежить сніг. Плодоносить у травні-липні. Розмножується насінням, рідше вегетативно (бульбоцибулинами). Розповсюдження насіння відбувається шляхом автохорії та мірмекохорії.
  •     Підсніжник звичайний (білосніжний) ранньою весною місцями в лісах утворює на ґрунті чудовий білий мереживний килим. Цвіте у березні — квітні (навіть у лютому, якщо тепла зима). Дуже цінна декоративна рослина. Цибулини отруйні. Ця рослина поширена на території Парку в лісах на вологому ґрунті. Коли бутон підсніжника розкривається, спочатку розходяться три зовнішні, довгі чисто-білі листочки, потім відкриваються три внутрішні, коротші. Усередині заховано шість тичинок і маточка. Розмножується цибулинами та насінням.
  •     Цибуля ведмежа – реліктовий вид, лісова рослина, не надто світлолюбна. Масовий вид Парку, під час цвітіння утворює суцільний килим з безлічі білих суцвіть. Молоді пагони, листки, мають запах часнику. Цвіте в квітні-травні. Насіння достигає в травні-червні.

Новини

7 квітня — День бобра!

  🦫Ці неймовірні гризуни — не просто милі тварини, а справжні інженери дикої природи. Завдяки своїм вмінням будувати греблі, хати та змінювати водний ландшафт, бобри створюють середовище, в якому можуть існувати десятки інших видів. Їхні «проєкти» зберігають вологу, очищують воду й формують мозаїку біорізноманіття. 🫧🪵У НПП «Бойківщина» є території на якій бобри активно працюють: зводять […]

  • Наука
  • Тварини

Новий вид – карпатський єдиноріг! 

Сенсація у НПП “Бойківщина”! Новий вид – карпатський єдиноріг! Серед ялицево-букових лісів НПП ”Бойківщина” з’явився справжній міфічний звір – карпатський єдиноріг! Цей рідкісний представник дикої природи, що є національним символом Шотландії та прикрашає герб Великої Британії, тепер оселився і в Карпатах! І все ж таки ми розкриваємо таємницю: карпатський єдиноріг – це… самець козулі! У […]

  • Тварини

Засідання НТР

✅В НПП «Бойківщина» пройшла ще одна науково-технічна рада. На порядок денний науково-технічної ради Національного природного парку «Бойківщина» були винесені такі питання: ➡️1. Підведення підсумків роботи НПП «Бойківщина» за 2024 рік: ➡️1.1. Виконання запланованих лісогосподарських та природоохоронних заходів. ➡️1.2. Звіт про наукову та науково – технічну ➡️діяльність НПП «Бойківщина» за 2024 рік; ➡️1.3. Звіт про екологічну […]

  • Без категорії