Фенологічні спостереження

☘️Одним з основних напрямків наукової діяльності НПП ”Бойківщина” є ведення Літопису природи, яке невід’ємно пов’язане з систематичними фенологічними спостереженнями.

Зміна клімату є однією з найважливіших загроз біорізноманіття. Фенологія безпосередньо пов’язана з кліматичними умовами і відіграє важливу роль в екосистемних процесах, таких як кругообіг вуглецю та поживних речовин .

🌱☘️🌷Кожна пора року характеризується специфічним комплексом сезонних явищ, які наступають одне за одним у певній послідовності і через певні проміжки часу .

Сезонні зміни настають щороку в різний час, тривалість пір року є різною, відбуваються коливання щодо кількості атмосферних опадів, ясних і хмарних днів, високих та низьких температур і т.д.

 

 

🍀Весна- пора, коли все оживає, відновлюється після зимового сну і саме цієї пори важливо не пропустити всі ці фенологічні зміни. Цікавою групою для спостережень є ефемероїди( первоцвіти) за якими в Парку ведеться активне спостереження.

 

Новини

Захід до дня біологічного різноманіття

До Міжнародного дня біорізноманіття працівники НПП “Бойківщина” відвідали Нижньояблунський ОЗЗСО I-lll cтупенів, щоб провести урок для учнів 8 класу. Метою заходу було підвищення обізнаності дітей про важливість збереження біорізноманіття і ролі кожного у цьому процесі. Однією з головних частин уроку була гра “Мережа життя”, де діти могли ознайомитися із основними поняттями у сфері біорізноманіття такими […]

  • Екологічна освіта

Робота з благоустрою зони відпочинку “Бабінець” НПП “Бойківщина”

  Поступово поновлюється та вдосконалюються рекреаційні інфраструктури та дбається про збереження та комфорт рекреаційної бази. Днями працівники дільниці рекреації та благоустрою облагородили рекреаційну зону в урочищі “Бабінець”, виготовивши та встановивши нову огорожу. Запрошуємо відвідувачів відпочити та помилуватися природою Парку. А також закликаємо бережно відноситися до природи та людської праці і не залишати після себе сміття. […]

  • Без категорії

Екскурсія

Відвідування НПП “Бойківщина” для учнів Карпатська гімназія ім. М. Іваничка стало неймовірним відкриттям. Це був насичений день, наповнений дивовижними враженнями і корисними знаннями. Під час екскурсій школярі дізнались, як із насінини виростити велике дерево та які таємниці приховані в урочищі Бабінець. Відвідувачі отримали задоволення від спілкування з природою і дізналися багато цікавого про історію нашого […]

  • Мандри