Фенологічні спостереження

☘️Одним з основних напрямків наукової діяльності НПП ”Бойківщина” є ведення Літопису природи, яке невід’ємно пов’язане з систематичними фенологічними спостереженнями.

Зміна клімату є однією з найважливіших загроз біорізноманіття. Фенологія безпосередньо пов’язана з кліматичними умовами і відіграє важливу роль в екосистемних процесах, таких як кругообіг вуглецю та поживних речовин .

🌱☘️🌷Кожна пора року характеризується специфічним комплексом сезонних явищ, які наступають одне за одним у певній послідовності і через певні проміжки часу .

Сезонні зміни настають щороку в різний час, тривалість пір року є різною, відбуваються коливання щодо кількості атмосферних опадів, ясних і хмарних днів, високих та низьких температур і т.д.

 

 

🍀Весна- пора, коли все оживає, відновлюється після зимового сну і саме цієї пори важливо не пропустити всі ці фенологічні зміни. Цікавою групою для спостережень є ефемероїди( первоцвіти) за якими в Парку ведеться активне спостереження.

 

Новини

Участь у он- лайн форумі

НПП «Бойківщина» в он-лайн форматі долучився до масштабного національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який проходив 21-23 листопада в м. Івано-Франківськ. На Форумі обговорювались питання використання зелених технологій для повторної переробки відходів, збитки для природних екосистем природоохоронних територій внаслідок російської збройної агресії, а також екопросвітницька робота щодо поводження з відходами. Піднімалась […]

  • Екологія

Дискусійний семінар «Успіхи та невдачі неформальної екологічної освіти в природоохоронних установах»

За ініціативи НПП»Бойківщина» та підтримки Державної екологічної академії після дипломної освіти та управління 15-16 листопада у змішаному форматі на території Парку проходив дискусійний семінар «Успіхи та невдачі неформальної екологічної освіти в природоохоронних установах». На запрошення взяти участь у такому заході відгукнулись екоосвітяни з 20 установ ПЗФ з різних куточків України. Перший день роботи був надзвичайно […]

  • Екологічна освіта

12 листопада – День синички

Маленька жовтогруда пташка настільки полюбилась людям, що зайняла одну із дат екологічного календаря. 12 листопада світова спільнота відзначає День синички, а екоосвітяни НПП “Бойківщина”, з нагоди цього дня, для школярів 2 класу Боринської ЗОШ l-lll ст. провели заняття з майстер – класом. Дітлахи дізнались невідомі факти з життя цієї маленької пташки, уважно слухали казочку про […]

  • Екологічна освіта
  • Акції