Дискусійний семінар “Ігрові методи неформальної екологічної освіти: граючи-навчаємось пізнавати довкілля”.

В НПП “Бойківщина” 6-7 червня 2024 року проходив у змішаному форматі дискусійний семінар “Ігрові методи неформальної екологічної освіти: граючи-навчаємось пізнавати довкілля”.
Захід викликав зацікавленість серед колег, адже зареєструвались на подію понад 80 учасників з 37 установ ПЗФ.
З вітальним словом до присутніх звернувся директор НПП “Бойківщина” Віталій Земан, який наголосив, що саме екоосвіта виховує свідомих громадян, які піклуються про навіколишнє середовище.
Наталія Пустовіт, професор кафедри методології освіти для сталого розвитку Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, та Ольга Пруцакова, завідувачка науково-дослідної лабораторії експериментальної педагогіки та педагогічних інновацій інституту післядипломної освіти Київського університету ім. Б.Грінченка, зосередили увагу присутніх на практичних ігрових методах, які можна використовувати у повсякденній практиці.
Ірина Пітух та Роман Кузнєцов представили розробку своєї установи, настільну гру “Стежками заповідника Горгани”.
Юрій Шпарик запропонував присутнім колегам стати учасниками гри “Посади дерево”, яка є напрацюванням НПП “Синьогора”.
Тетяна Прибора з Чорнобильського РЕБЗ познайомила учасників заходу з історією, яка стала основою розмальовок для найменших школярів.
Ірина Яворська розповіла про ігротеку НПП “Бойківщина” та продемонструвала які ігри користуються найбільшою популярністю.
Своїм досвідом у проведенні квестів поділилася Оксана Ісарик з НПП “Галицький”.
Оксана Марискевич, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту еколгії Карпат НАН України, підвела підсумки першого дня і зауважила, що саме екоосвітяни виховують майбутнє нашої Держави і саме від нас залежить яке воно буде.
Виставка фоторобіт Анатолія Ковальського “Природня велич Бойківщини”, з нагоди п”ятиріччя Парку, зачепила найтонші струни душі кожного.Спілкування з автором та детальний коментар до кожного кадру допомогли присутнім створити цілісну багатогранну картину чотирьох пір року в НПП “Бойківщина”.
Наступного дня програма була насичена, хоча погода внесла свої корективи. Учасники заходу мали змогу познайомитись з сакральною спадщиною сіл Матків, Кривка, Бориня, дізнатись приховані історичні та природничі таємниці урочища Бабінець, а також підбити підсумки дводенного візиту.
Такі зустрічі та живе спілкування з колегами дають змогу почерпнути щось нове та урізноманітнити екологічні заняття.
Дякуємо готельно-рессторанному комплексу “Панська Ровінь” за простір для спілкування та комфорт і затишок для наших гостей.

Новини

Наше «до» і наше «після»…Проведення толоки

  Влаштовувати толоку – стало вже одним з щорічних заходів для працівників НПП «Бойківщина». Саме слово «толока» означає одноразову працю задля швидкого виконання роботи. Працівники Парку плідно попрацювали над облагородженням рекреаційної зони « Парк Б.Хмельницького» у смт. Бориня, який знаходиться обабіч Автошляху національного значення Н 13 Львів — Самбір — Ужгород. Саме тому, що рекреаційна […]

  • Акції
  • Екологія

Екскурсія для дітей віськовослужбовців збройних сил України

“Центр Героїв” м.Турки огранізував екскурсійний тур до національного природного парку “Бойківщина” для дітей віськовослужбовців збройних сил України. На екологічних стежках школярі дізналися як вирощують ліс, від насіння до великих дерев, та які історичні та природничі таємниці ховаються в урочищі Бабінець. Цікаві заняття, дослідження життя найменших мешканців Парку, спостереження за співочим супроводом мандрівки допомагають дітям краще […]

  • Мандри
  • Екологічна освіта

Захід до дня біологічного різноманіття

До Міжнародного дня біорізноманіття працівники НПП “Бойківщина” відвідали Нижньояблунський ОЗЗСО I-lll cтупенів, щоб провести урок для учнів 8 класу. Метою заходу було підвищення обізнаності дітей про важливість збереження біорізноманіття і ролі кожного у цьому процесі. Однією з головних частин уроку була гра “Мережа життя”, де діти могли ознайомитися із основними поняттями у сфері біорізноманіття такими […]

  • Екологічна освіта