Дискусійний семінар “Ігрові методи неформальної екологічної освіти: граючи-навчаємось пізнавати довкілля”.

В НПП “Бойківщина” 6-7 червня 2024 року проходив у змішаному форматі дискусійний семінар “Ігрові методи неформальної екологічної освіти: граючи-навчаємось пізнавати довкілля”.
Захід викликав зацікавленість серед колег, адже зареєструвались на подію понад 80 учасників з 37 установ ПЗФ.
З вітальним словом до присутніх звернувся директор НПП “Бойківщина” Віталій Земан, який наголосив, що саме екоосвіта виховує свідомих громадян, які піклуються про навіколишнє середовище.
Наталія Пустовіт, професор кафедри методології освіти для сталого розвитку Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, та Ольга Пруцакова, завідувачка науково-дослідної лабораторії експериментальної педагогіки та педагогічних інновацій інституту післядипломної освіти Київського університету ім. Б.Грінченка, зосередили увагу присутніх на практичних ігрових методах, які можна використовувати у повсякденній практиці.
Ірина Пітух та Роман Кузнєцов представили розробку своєї установи, настільну гру “Стежками заповідника Горгани”.
Юрій Шпарик запропонував присутнім колегам стати учасниками гри “Посади дерево”, яка є напрацюванням НПП “Синьогора”.
Тетяна Прибора з Чорнобильського РЕБЗ познайомила учасників заходу з історією, яка стала основою розмальовок для найменших школярів.
Ірина Яворська розповіла про ігротеку НПП “Бойківщина” та продемонструвала які ігри користуються найбільшою популярністю.
Своїм досвідом у проведенні квестів поділилася Оксана Ісарик з НПП “Галицький”.
Оксана Марискевич, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту еколгії Карпат НАН України, підвела підсумки першого дня і зауважила, що саме екоосвітяни виховують майбутнє нашої Держави і саме від нас залежить яке воно буде.
Виставка фоторобіт Анатолія Ковальського “Природня велич Бойківщини”, з нагоди п”ятиріччя Парку, зачепила найтонші струни душі кожного.Спілкування з автором та детальний коментар до кожного кадру допомогли присутнім створити цілісну багатогранну картину чотирьох пір року в НПП “Бойківщина”.
Наступного дня програма була насичена, хоча погода внесла свої корективи. Учасники заходу мали змогу познайомитись з сакральною спадщиною сіл Матків, Кривка, Бориня, дізнатись приховані історичні та природничі таємниці урочища Бабінець, а також підбити підсумки дводенного візиту.
Такі зустрічі та живе спілкування з колегами дають змогу почерпнути щось нове та урізноманітнити екологічні заняття.
Дякуємо готельно-рессторанному комплексу “Панська Ровінь” за простір для спілкування та комфорт і затишок для наших гостей.

Новини

Новий вид – карпатський єдиноріг! 

Сенсація у НПП “Бойківщина”! Новий вид – карпатський єдиноріг! Серед ялицево-букових лісів НПП ”Бойківщина” з’явився справжній міфічний звір – карпатський єдиноріг! Цей рідкісний представник дикої природи, що є національним символом Шотландії та прикрашає герб Великої Британії, тепер оселився і в Карпатах! І все ж таки ми розкриваємо таємницю: карпатський єдиноріг – це… самець козулі! У […]

  • Тварини

Засідання НТР

✅В НПП «Бойківщина» пройшла ще одна науково-технічна рада. На порядок денний науково-технічної ради Національного природного парку «Бойківщина» були винесені такі питання: ➡️1. Підведення підсумків роботи НПП «Бойківщина» за 2024 рік: ➡️1.1. Виконання запланованих лісогосподарських та природоохоронних заходів. ➡️1.2. Звіт про наукову та науково – технічну ➡️діяльність НПП «Бойківщина» за 2024 рік; ➡️1.3. Звіт про екологічну […]

  • Без категорії

21 березня – Міжнародний день лісів: недеревні ресурси для життя та добробуту

  Ліс – це не лише дерева. Це багатий світ, який дає нам кисень, зберігає воду та є домом для тисяч видів рослин і тварин. Але серед його дарів є ще одна безцінна складова – недеревні лісові ресурси, які відіграють важливу роль у житті людей. До таких ресурсів належать: 🍄 Гриби – важливе джерело білка […]

  • Екологія
  • Наука
  • Охорона