Мінералізована смуга – ефективний спосіб недопущення та розповсюдження лісових пожеж.

Лісові пожежі знищують дерева і чагарники, заготовлену в лісі продукцію, будівлі та споруди. Ослаблені пожежами насадження стають вогнищами шкідливих захворювань, що призводить до загибелі не тільки уражених вогнем, а й сусідніх з ними посадок. В результаті пожеж знижуються захисні, водоохоронні та інші корисні властивості лісу, знищується цінна фауна, порушується планове ведення лісового господарства та використання лісових ресурсів.
Задля попередження виникненню лісової пожежі працівники Либохорівського лісництва цьогоріч проорали мінералізовані смуги.

Мінералізована смуга — це штучностворений протипожежний бар’єр. Він створюється шляхом очищення лінійної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка трактором ґрунту на певну ширину.
Мінеральний шар ґрунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. При вогнищевих спалахах така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.
Як показує практика метод створення мінералізованих смуг є одним із самих ефективніших способів недопущення лісових пожеж та уникнення розповсюдження їх на велику територію.

Новини

Відкриття фотовиставки Анатолія Ковальського ” Природня велич Бойківщини”.

15 квітня 2025 року у Львівському палаці мистецтв відбулось відкриття фотовиставки Анатолія Ковальського ” Природня велич Бойківщини”. Основна мета цього заходу – показати красу НПП “Бойківщина” та викликати бажання відвідати Парк. Світлини, представлені на виставці, відкривають перед глядачем чарівний світ карпатської породи – мальовничі краєвиди, гірські хребти, стрімкі річки, тумани над полонинами. Анатолій Ковальський майстерно […]

  • Без категорії

7 квітня — День бобра!

  🦫Ці неймовірні гризуни — не просто милі тварини, а справжні інженери дикої природи. Завдяки своїм вмінням будувати греблі, хати та змінювати водний ландшафт, бобри створюють середовище, в якому можуть існувати десятки інших видів. Їхні «проєкти» зберігають вологу, очищують воду й формують мозаїку біорізноманіття. 🫧🪵У НПП «Бойківщина» є території на якій бобри активно працюють: зводять […]

  • Наука
  • Тварини

Новий вид – карпатський єдиноріг! 

Сенсація у НПП “Бойківщина”! Новий вид – карпатський єдиноріг! Серед ялицево-букових лісів НПП ”Бойківщина” з’явився справжній міфічний звір – карпатський єдиноріг! Цей рідкісний представник дикої природи, що є національним символом Шотландії та прикрашає герб Великої Британії, тепер оселився і в Карпатах! І все ж таки ми розкриваємо таємницю: карпатський єдиноріг – це… самець козулі! У […]

  • Тварини