Родовик лікарський

#Лікувальна_скарбниця_Бойківщини
🌾Родовик лікарський (Sanguisorba officinalis)— багаторічна трав’яниста рослина родини розоцвітих. Має коротке тверде здерев’яніле розгалужене кореневище з міцними товстими і довгими додатковими коренями — зовні коріння темно-буре, всередині жовте. Стебла прямі, ребристі, порожнисті, заввишки до 100 см, вгорі розгалужені. Прикореневі листки великі, непарноперисті, зісподу блідо-зелені, сизуваті, верхні дрібніші, темно-зелені.
Квітки невеликі, зібрані в циліндричні овальні головки, темно-червоні або темно-пурпурові, при достиганні плодів опадаючі.
Плід — чотиригранні односім’янки, дозрівають у серпні – вересні.

👇ЗБИРАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ. Використовують кориневища з корінням, яке заготовляють в період плодоношення рослини. Викопану сировину промивають, ріжуть на шматки і сушать на сонці, у сушарках за температури 40- 50 градусів.

👉ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ. Внутрішньо застосовують при проносах різного походження; виразковому неспецефічному коліті, при хронічному ентероколіті; як кровоспинний звсіб при легеневих кровотечах. Як зовнішній засіб родовик використовують для лікування виразок, що погано гояться, і гнійних ран, пролежнів. Відвар у вигляді примочок застосовують при опіках; як полоскання – при запальних процесах порожнини рота, ангінах; у вигляді сидячих ванн – при варикозному захворюванні вен нижніх кінцівок та геморої.
☝️ПРОТИПОКАЗАННЯ. У терапивтичних дозах препарати родовика побічних ефектів не мають. За умови грамотного застосування та вживання він є безпечним для здоров’я. Проте існує кілька категорій людей, яким засоби, напої та їжу з родовика вживати не можна. Це стосується:
вагітних; жінок, які годують груддю;
дітей; гіпертоніків; тих, хто має індивідуальну непереносимість.

❗️УВАГА❗️

Застосування будь якої лікарської рослини тільки за призначенням лікаря.
Будьте здорові і не хворійте!😊

Новини

Міжнародний день гір

Сьогодні, у Міжнародний день гір, ми хочемо розповісти про перлину Національного природного парку “Бойківщина” – величну гору Пікуй. Пікуй – це не лише найвища точка Львівської області (1408 м), а й справжній символ краси та унікальності Бойківщини. Її стрімкі схили, мальовничі краєвиди та багатство природи зачаровують мандрівників у будь-яку пору року. Ця гора – не […]

  • Без категорії

Лісова мешканка НПП “Бойківщина”

У тихих глибинах НПП «Бойківщина» серед вікових дерев і густого підліску, живе створіння, яке рідко можна побачити на власні очі – рись, горда і загадкова господиня гір. Її присутність майже невідчутна: м’які лапи залишають ледь помітні сліди, а гострий зір і слух дозволяють їй завжди залишатися на крок попереду від людей та інших істот. Цей […]

  • Охорона
  • Наука
  • Тварини

12 листопада – День Синички

В давнину люди помітили, що з 12 листопада синички перебиралися ближче до людських осель. Саме це число стало екологічною датою для маленької пташки, а в природоохоронців цього дня стартує акція “Нагодуй пташку взимку”. Екоосвітяни НПП “Бойківщина ” познайомили школярів 2-3 класів Верхньогусненського НВК з цікавими фактами з життя жовтогрудої пташки. Наші маленькі помічники природоохоронців запевнили, […]

  • Акції
  • Екологічна освіта