Спалювання сухої трави – загроза для природи

Щорічно, після танення снігу із настанням сонячної сухої погоди, спостерігається самовільне спалювання сухої трави, опалого листя на узбіччях доріг, полях та луках, поблизу населених пунктів, що межують з лісовими масивами. Це створює велику загрозу лісу, а також всьому живому, що мешкає в ньому – птахам, звірам, рослинам.

Під час випалювань гине насіння рослин як на землі, так і під землею. Виживає, як правило, найгрубіша трава і бур’ян, заглушаючи при цьому ослаблену іншу флору.

Також у сухій траві є виводки маленьких звірів і при випалюванні сухої рослинності створюються складні умови для виживання тварин у вогняній небезпеці. Вони задихаються від диму або згоряють живцем.

Випалювання також наносить пряму шкоду й здоров’ю людини, оскільки дим від спалювання трави їдкий, густий, неприємний – їсть очі, неприємно пахне.

Ті, хто стверджують, що спалювати траву корисно помиляються самі і вводять в оману інших.

Кожен акт підпалу – це злочин проти природи за який передбачена адміністративна, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність.

У разі, якщо ви стали свідком пожежі поблизу підстанцій чи ліній електропередач – терміново телефонуйте до рятувальної служби!

Пам’ятайте! Зупинити початкове розповсюдження вогню

значно легше, ніж загасити велику пожежу.

Будьте свідомими любіть, шануйте та бережіть природу.

Новини

Новий вид – карпатський єдиноріг! 

Сенсація у НПП “Бойківщина”! Новий вид – карпатський єдиноріг! Серед ялицево-букових лісів НПП ”Бойківщина” з’явився справжній міфічний звір – карпатський єдиноріг! Цей рідкісний представник дикої природи, що є національним символом Шотландії та прикрашає герб Великої Британії, тепер оселився і в Карпатах! І все ж таки ми розкриваємо таємницю: карпатський єдиноріг – це… самець козулі! У […]

  • Тварини

Засідання НТР

✅В НПП «Бойківщина» пройшла ще одна науково-технічна рада. На порядок денний науково-технічної ради Національного природного парку «Бойківщина» були винесені такі питання: ➡️1. Підведення підсумків роботи НПП «Бойківщина» за 2024 рік: ➡️1.1. Виконання запланованих лісогосподарських та природоохоронних заходів. ➡️1.2. Звіт про наукову та науково – технічну ➡️діяльність НПП «Бойківщина» за 2024 рік; ➡️1.3. Звіт про екологічну […]

  • Без категорії

21 березня – Міжнародний день лісів: недеревні ресурси для життя та добробуту

  Ліс – це не лише дерева. Це багатий світ, який дає нам кисень, зберігає воду та є домом для тисяч видів рослин і тварин. Але серед його дарів є ще одна безцінна складова – недеревні лісові ресурси, які відіграють важливу роль у житті людей. До таких ресурсів належать: 🍄 Гриби – важливе джерело білка […]

  • Екологія
  • Наука
  • Охорона