Складність
Протяжність
Тривалість
Тепличне господарство
Розсадник – це спеціальна територія, призначена для вирощування садивного матеріалу деревних порід з насіння до кількарічних саджанців, які згодом використають для лісорозведення і штучного лісовідновлення, озеленення садиб, навчальних закладів, населених пунктів, створення захисних лісових насаджень та ландшафтних композицій.
Боринський лісорозсадник був закладений у 1979 р. при Боринському лісництві Турківського лісгоспу Львівського обласного управління лісового господарства і лісозаготівель для вирощування садивного матеріалу з цінними спадковими властивостями. Було створено постійну насіннєву базу на генетично-селекційній основі. У розсаднику були сформовані клонові лісонасінні плантації ялини європейської та ялиці білої. Щорічно заготовляли 800 кг насіння, а випуск стандартного посадкового матеріалу становив близько 2,2 млн. шт. сіянців, 600 тис. шт саджанців.
Шкільне відділення
Шкілка – ділянка, на якій розмножуються та вирощуються дерева, кущі до певного розміру чи
віку, є складовою частиною розсадника. Назва
«шкілка» виникла від німецької термінології: die
Baumschule (дерево + школа); лісова шкілка німецькою – die Forstbaumschule (лісове дерево +
школа). У шкілках протягом кількох років продовжують вирощування і формування садивного матеріалу до досягнення ним необхідних властивостей для висаджування на постійне місце. Кількаразовими пересаджуваннями, які називають шкілкуванням, у саджанців формують компактну, добре розвинену кореневу систему.
Клонові плантації
Клонові плантації – своєрідний генетичний
банк, колекція нащадків найкращих за показниками росту і стану, найбільш продуктивних дерев. Насіння, зібране на такій плантації, дає змогу створювати нові насадження садивним матеріалом з покращеними спадковими властивостями, адже вирощені з нього сіянці є прямими нащадками кращих з господарської та біологічної точки зору дерев карпатського регіону.
Сірководневе джерело
Цілюще джерело має вміст сірководню і є лікувальним.Біля джерела в лісі є грибок- альтана, де можна зробити привал та відпочити.
Псевдотсуга Мензіса (дугласія)
Псевдотсуга Мензіса, або псевдотсуга тисолиста (Pseudotsuga menziesii (Mirb.) Franco) вид псевдотсуги, вічнозелена хвойна рослина, батьківщиною якої є прибережні та гірські райони західної Північної Америки від західної Британської Колумбії до центральної Каліфорнії та до Альберти і Нью-Мексико углиб материка. Входить до складу родини соснових (Pinaceae).
Дерево висотою до 50–75(115) м, діаметром до 1,5–2,0(4) м. Стовбур циліндричний. У молодому віці кора гладка, тонка, сіра, у старшому товста, оскільки з віком формується незначний корковий шар.
Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.
Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.
Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.
Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.
Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.
Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.
Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.