«Як вирощують ліс: від насіння до великих дерев»

Екостежка
  • Складність

    простий
  • Протяжність

    2,8 км
  • Тривалість

    3 год
  • Тепличне господарство

    img

    Розсадник – це спеціальна територія, призначена для вирощування садивного матеріалу деревних порід з насіння до кількарічних саджанців, які згодом використають для лісорозведення і штучного лісовідновлення, озеленення садиб, навчальних закладів, населених пунктів, створення захисних лісових насаджень та ландшафтних композицій.

    Боринський лісорозсадник був закладений  у 1979 р. при Боринському лісництві Турківського лісгоспу Львівського обласного управління лісового господарства і лісозаготівель для вирощування садивного матеріалу з цінними спадковими властивостями. Було створено постійну насіннєву базу на генетично-селекційній основі. У розсаднику були сформовані клонові лісонасінні плантації ялини європейської та ялиці білої. Щорічно заготовляли 800 кг насіння, а  випуск стандартного посадкового матеріалу становив близько 2,2 млн. шт. сіянців, 600 тис. шт саджанців.

  • Шкільне відділення

    img

    Шкілка – ділянка, на якій розмножуються та вирощуються дерева, кущі до певного розміру чи
    віку, є складовою частиною розсадника. Назва
    «шкілка» виникла від німецької термінології: die
    Baumschule (дерево + школа); лісова шкілка німецькою – die Forstbaumschule (лісове дерево +
    школа). У шкілках протягом кількох років продовжують вирощування і формування садивного матеріалу до досягнення ним необхідних властивостей для висаджування на постійне місце. Кількаразовими пересаджуваннями, які називають шкілкуванням, у саджанців формують компактну, добре розвинену кореневу систему.

  • Клонові плантації

    img

    Клонові плантації – своєрідний генетичний
    банк, колекція нащадків найкращих за показниками росту і стану, найбільш продуктивних дерев. Насіння, зібране на такій плантації, дає змогу створювати нові насадження садивним матеріалом з покращеними спадковими властивостями, адже вирощені з нього сіянці є прямими нащадками кращих з господарської та біологічної точки зору дерев карпатського регіону.

  • Сірководневе джерело

    img

    Цілюще джерело має вміст сірководню і є лікувальним.Біля джерела в лісі є грибок- альтана, де можна зробити привал та відпочити.

     

  • Псевдотсуга Мензіса (дугласія)

    img

    Псевдотсуга Мензіса, або псевдотсуга тисолиста (Pseudotsuga menziesii (Mirb.) Franco) вид псевдотсуги, вічнозелена хвойна рослина, батьківщиною якої є прибережні та гірські райони західної Північної Америки від західної Британської Колумбії до центральної Каліфорнії та до Альберти і Нью-Мексико углиб материка. Входить до складу родини соснових (Pinaceae).

    Дерево висотою до 50–75(115) м, діаметром до 1,5–2,0(4) м. Стовбур циліндричний. У молодому віці кора гладка, тонка, сіра, у старшому товста, оскільки з віком формується незначний корковий шар. 

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.