Заготівля лісового насіння

 

Одним з головних процесів по вирощуванню садивного матеріалу, зокрема, і в нашому науково-дослідному розсаднику є заготівля насіння.

У 2024 році працівниками Парку зібрано і апробовано у ВП «Львівська лісонасіннєва лабораторія» 287 кг насіння 15-ти видів деревних та чагарникових порід.

Основний обсяг становлять ялиця біла – 196 кг, бук лісовий – 40 кг, як основні лісоутворюючі породи. Вирощування якісного садивного матеріалу даних видів забезпечує потребу Парку під час проведення заходів по відновленню природних екосистем, зокрема, корінних деревостанів.

У співпраці з науковим відділом на основі проведених досліджень і наданих рекомендацій для виконання завдань Парку по збереженню біорізноманіття було заготовлено насіння дуба скельного та клена гостролистого.

Також розсадник забезпечує садивним матеріалом проведення еколого-просвітницьких акцій, тому є потреба у вирощуванні видів присутніх у садово-парковому господарстві, а саме зібрали насіння клена сріблястого та липи широколистої.

Враховуючи запити наших відвідувачів у минулий реалізаційний період виникла потреба у збільшенні асортименту садивного матеріалу для створення живоплотів, тому заготовлено насіння бирючини, барбарису, пухироплідника.

Новини

У Яблунському лісництві НПП “Бойківщина” з’явилася нова зона відпочинку!

Зусиллями працівників відділу рекреації та лісництва була облаштована рекреаційна зона. Відвідувачі зможуть насолоджуватися природою, відпочивати на свіжому повітрі та проводити час з родиною та друзями. Рекреаційна зона – це спеціально обладнане місце для відпочинку, яке сприяє оздоровленню, відновленню сил та покращенню загального емоційного стану. Запрошуємо відвідати нову зону відпочинку та насолодитися красою природи. Сподіваємось, що […]

  • Без категорії

Зимова тиша відкриває свої таємниці: у НПП “Бойківщина” підбито підсумки сезонного моніторингу диких тварин

  Коли карпатські ліси огортає тиша снігової пори, саме тоді природа відкриває найпотаємніше — своїх мешканців. У НПП “Бойківщина” завершився зимовий моніторинг диких ссавців, який подарував чимало цінних спостережень. Серед засніжених схилів і глухих лісових нетрів дослідники виявили фотодокази присутності великих хижаків — 🐻величного ведмедя, 🐺невловимого вовка та🐱 граційної рисі. Їхня присутність — ознака здорової, […]

  • Наука
  • Охорона
  • Тварини

Всесвітній день охорони праці 2025

Всесвітній день охорони праці 2025: Вплив діджиталізації та штучного інтелекту на безпеку працівників Щороку 28 квітня у світі відзначають Всесвітній день охорони праці, започаткований Міжнародною організацією праці у 2003 році з метою привернення уваги до масштабів травматизму, профілактики нещасних випадків та професійних захворювань. В Україні цей день відзначається з 2006 року і традиційно супроводжується семінарами, […]

  • Без категорії